Ceny pierwszych jabłek na rynkach hurtowych spadają. Oscylują między 1,2-2,33 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 29 lipca 2015 16:08

Ceny pierwszych jabłek na rynkach hurtowych spadają. Oscylują między 1,2-2,33 zł/kg Ceny jabłek odmiany Geneva spadają i wynoszą 1,2-2,33 zł/kg, w zależności od jakości i lokalizacji/ fot. shutterstock

Rozpoczął się handel pierwszymi, letnimi odmianami jabłek. W tej chwili na rynkach hurtowych sprzedawana jest Geneva. To odmiana, która nie nadaje się do przechowywania i musi być sprzedana bezpośrednio po zbiorze. Czy ma to wpływ na ceny? Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe owoce sprzedawane są na Warszawskich Broniszach za 1,95-2,33 zł/kg, zaś najmniej otrzymają sprzedający w Sandomierzu – 1,2-1,5 zł/kg.

W porównaniu do zeszłotygodniowej analizy Warszawskie Bronisze również w tym tygodniu oferują najwyższe ceny, pomimo spadku z poziomu 2,5-3,5 zł/kg. Na rynku hurtowym w Sandomierzu również zauważyć można tendencję spadkową, średnio o 0,30 zł na kilogramie owoców.

Lubelska Elizówka oferuje owoce w dużej rozbieżności cenowej, od 1-2,3 zł/kg. Na Łódzkim rynku hurtowym, ceny od tygodnia trzymają równy poziom i kosztują 1,3-2,3 zł/kg.

W przypadku Giełdy Kaliskiej zauważalna jest tendencją wzrostowa. Jabłka w tym miejscu podrożały na 1,4-2 zł/kg. W zeszłym tygodniu Geneva oferowana była za 1,3-1,67 zł/kg.

Ruszyły również skupy jabłek przemysłowych. W okolicach Warki owoce te skupowane są po 0,27 zł/kg, zaś w okolicach Grójca cena ta jest o 0,02 zł niższa.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 27 – 28 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM