Ceny ogórków gruntowych w hurcie rosną. Sięgają nawet 4 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 17 września 2015 13:58

Ceny ogórków gruntowych w hurcie rosną. Sięgają nawet 4 zł/kg Ceny ogórków gruntowych w hurcie rosną / fot. shutterstock

Z powodu suszy ogórków gruntowych jest dużo mniej niż w zeszłym roku. Ma to również odbicie w cenach, które w tym tygodniu w porównaniu do zeszłego poszybowały w górę. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe ogórki sprzedawane są na rynku hurtowym w Poznaniu – 2,5-4 zł/kg, zaś najmniej zapłacą kupcy na Giełdzie Kaliskiej – 1,8-2 zł/kg.

Niemalże na każdym z monitorowanych przez nas rynków hurtowych zauważyć można zwyżki cen w porównaniu do analizy zeszłotygodniowej. W Poznaniu ceny wzrosły z poziomu 2,5-3 zł/kg, zaś na Giełdzie Kaliskiej z 1,7-2 zł/kg.

Zarówno na Warszawskich Broniszach jak i na rynku hurtowym w Sandomierzu zaobserwować można tendencję wzrostową – na 2,5-3 zł/kg. W zeszłym tygodniu wartość ogórków sięgała 1-2,5 zł/kg w Warszawie i 1,5-2,5 zł/kg w Sandomierzu.

Na rynku hurtowym w Łodzi ceny w ciągu tygodnia nie zmieniły się i wynoszą 3-3,8 zł/kg. Tak samo w Bydgoszczy, gdzie producenci i dystrybutorzy sprzedają warzywa za 2,5-3 zł/kg. We Wrocławiu ogórki gruntowe kosztują 2,5-3,5 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 15 – 17 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM