Ceny malin na rynkach hurtowych wysokie, sięgają 22 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 16 września 2015 12:03

Ceny malin na rynkach hurtowych wysokie, sięgają 22 zł/kg W tym roku malin było mało, co miało wpływ na ceny/ fot. shutterstock

Sezon malinowy dobiega końca. W tym roku owoców było mało na co miała wpływ susza, a ceny utrzymywały wysokie poziomy. W porównaniu do zeszłego tygodnia, w którym ceny malin rosły, ten tydzień przyniósł zarówno wzrosty, jak i spadki. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl w dalszym ciągu najniższe poziomy cenowe utrzymują się na rynku hurtowym w Sandomierzu – 8-9 zł/kg, zaś najwyższe w Poznaniu – 16-22 zł/kg owoców.

Na rynku hurtowym w Sandomierzu ceny malin utrzymują się na tym samym poziomie od kilku tygodni. W Poznaniu zaś odnotowaliśmy niewielki wzrost ceny maksymalnej jaką można otrzymać, o 2 zł.

Tendencję wzrostową od dwóch tygodni można zaobserwować na rynku hurtowym w Łodzi. W tym miejscu maliny sprzedawane są za 13-14 zł/kg, podczas gdy w zeszłym tygodniu kosztowały 10-12 zł/kg. Wyższe ceny oferowane są również na Giełdzie Kaliskiej, gdzie ceny malin oscylują między 12-14 zł/kg. W zeszłym tygodniu można je było kupić za 12 zł/kg.

Równe poziomy cenowe utrzymują się na rynku hurtowym zlokalizowanym w  Lublinie (12-14 zł/kg) i Bydgoszczy (13-14 zł/kg).

Spadek cen odnotowaliśmy na Warszawskich Broniszach. Po zwyżkach cen w zeszłym tygodniu, ten przyniósł spadki z 16-19 zł/kg na 12-15 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 14 – 15 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM