Ceny malin na rynkach hurtowych rosną i dochodzą do 20 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 08 września 2015 13:11

Ceny malin na rynkach hurtowych rosną i dochodzą do 20 zł/kg Najdrożej maliny sprzedawane są w Poznaniu, najtaniej - w Sandomierzu/ fot. shutterstock

Sezon malinowy wielkimi krokami zbliża się do końca. Po spadkach cen w zeszłym tygodniu nadszedł czas na ich zwyżki. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdrożej maliny sprzedawane są w Poznaniu za 16-20 zł/kg, zaś najmniej zapłacą kupujący w Sandomierzu – 8-9 zł/kg.

W Poznaniu ceny podczas zeszłotygodniowej analizy wzrosły z poziomu 12-16 zł/kg. W przypadku rynku hurtowego lokalizowanego w Sandomierzu ceny malin nie zmieniły się.

Na Warszawskich Broniszach w porównaniu do zeszłotygodniowej analizy ceny wzrosły niemal o 100 proc. Na dzień dzisiejszy kosztują 16-19 zł/kg i wzrosły z poziomu 8,5-11 zł/kg. O dwa złote wzrosły także ceny malin w Lublinie i trzeba za nie zapłacić 12-14 zł/kg.

Rynek hurtowy w Łodzi oferuje owoce po 10-12 zł/kg, tak samo jak tydzień temu. Na Giełdzie Kaliskiej ceny wzrosły z 12 zł/kg na 12-14 zł/kg. W Bydgoszczy za maliny należy zapłacić 13-14 zł. Niespełna tydzień temu ich wartość wynosiła 12-14 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 4 - 8 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM