Ceny malin na rynkach hurtowych dochodzą nawet do 20 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 07 sierpnia 2015 14:25

Ceny malin na rynkach hurtowych dochodzą nawet do 20 zł/kg Ceny malin na rynkach hurtowych wahają się między 8-20 zł/kg; fot. shutterstock

Rozpoczyna się zbiór powtarzających odmian malin. Ze względu na panującą suszę, owoców jest mniej, co ma przełożenie w proponowanych cenach. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe maliny sprzedawane są na rynku hurtowym w Poznaniu – 16-20 zł/kg, zaś najmniej otrzymają sprzedający w Sandomierzu – 8-9 zł/kg.

W porównaniu do cen sprzed miesiąca niemalże na każdym z rynków hurtowych ceny poszły w górę. W przypadku rynku zlokalizowanego w Poznaniu był to poziom 8-16 zł/kg, zaś w Sandomierzu ich wartość nie uległa zmianie.

Na Warszawskich Broniszach maliny kosztują 12-14 zł/kg (było 7-10 zł/kg). Ceny w Lublinie poniosły się z poziomu 8-9 zł/kg, na 10-11 zł/kg. Rynek hurtowy w Łodzi oferuje maliny po 12 zł/kg, podczas gdy niespełna miesiąc temu było 8-10 zł/kg. Równe ceny sięgające 12 zł/kg proponowane są również na Giełdzie Kaliskiej (było 10-12 zł/kg).

We Wrocławiu ceny w ciągu miesiąca nie uległy zmianie i wynoszą 10-12 zł/kg. W Bydgoszczy maliny sprzedawane są za 12-14 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 4 - 6 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM