Ceny malin mocno zróżnicowane. Dochodzą do 18 zł/kg w hurcie

Autor: www.sadyogrody.pl 31 lipca 2017 08:44

Ceny malin mocno zróżnicowane. Dochodzą do 18 zł/kg w hurcie fot. shutterstock.com

Ceny malin na rynkach hurtowych są mocno zróżnicowane. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców wahają się między 8-18 zł/kg, w zależności od regionu. Biorąc pod uwagę monitorowane przez nas rynki – najdrożej jest w Poznaniu.

W podwarszawskich Broniszach ceny malin wahają się między 9-12 zł/kg, podczas gdy tydzień temu owoce były tańsze (7-10 zł za kilogram).

Na rynku hurtowym w Poznaniu kilogram malin można kupić za 14-18 zł. Podczas ostatniej analizy cena owoców wynosiła 14-16 zł/kg. W Łodzi – w porównaniu do zeszłego tygodnia – ceny malin wzrosły i aktualnie oscylują w granicach 10-12 zł/kg (było 6-8 zł/kg).  W Lublinie maliny oferowane są w cenie 8-9 zł/kg.

Wzrost cen malin odnotowujemy również na rynku hurtowym w Rzeszowie. Obecnie kilogram owoców tego gatunku można kupić po 10 zł. W ubiegłym tygodniu maksymalna cena malin dochodziła do 8-9 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej ceny malin utrzymują się na podobnym poziomie do zeszłego tygodnia. Producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 12-13 zł/kg. Ceny malin spadły na targowisku hurtowym w Bydgoszczy – obecnie kilogram kosztuje 10-12 zł (było 11-16 zł/kg). W Krakowie ceny za owoce maliny utrzymują się na poziomie 10 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 25-26 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM