Ceny krajowych truskawek w hurcie sięgają 35 zł/kg!

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 10 maja 2016 15:01

Ceny krajowych truskawek w hurcie sięgają 35 zł/kg! Ceny krajowych truskawek w hurcie wahają się między 16-35 zł/kg / fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych już od kilku tygodni są pierwsze krajowe truskawki. Ich ceny biją rekordy, jednak wraz ze wzrostem podaży będą sukcesywnie spadać. Jak wynika z analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny krajowych truskawek w hurcie wahają się między 16-35 zł/kg.

Dostępne teraz truskawki pochodzą spod osłon. Według ekspertów owoce z produkcji z produkcji polowej będę kilka dni później niż w zeszłym roku. Jednak ich podaż może być ograniczona ze względu na wiosenne przymrozki, które uszkodziły część plantacji.

Na rynkach hurtowych sprzedawane teraz truskawki bija rekordy cenowe. Najwięcej otrzymają sprzedający truskawki we Wrocławiu – 30-35 zł/kg. Sporo taniej jest na Giełdzie Kaliskiej, gdzie owoce kosztują 18 zł/kg.

Warszawskie Bronisze oferują owoce w cenie 16-20 zł/kg, zaś rynek hurtowy w Krakowie – 13-16 zł/kg.

Sporo tańsze są truskawki importowane z Hiszpanii czy Węgier – ich ceny wahają się między 5-12 zł/kg. Jednak jak twierdzą eksperci chociaż owoce wyglądają podobnie do tych krajowych to ich smak diametralnie się różni. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 9-10 maja br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM