Ceny jabłek w hurcie utrzymują stabilne poziomy

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 09 listopada 2015 14:33

Ceny jabłek w hurcie utrzymują stabilne poziomy Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny jabłek na rynkach hurtowych utrzymują stabilne poziomy w porównaniu do cen z końca października/ fot. shutterstock

Tegoroczne zbiory jabłek zostały praktycznie zakończone. Duża cześć sadowników zdecydowała się na zamknięcie jabłek w przechowalniach w oczekiwaniu na wyższe ceny. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny jabłek na rynkach hurtowych utrzymują stabilne poziomy.

Na Warszawskich Broniszach ceny jabłek praktycznie nie zmieniły się w porównaniu do analizy przeprowadzonej na koniec października. ‘Cortland’ sprzedawany jest za 1,2-1,5 zł/kg, ‘delikates’ kosztuje nieco więcej 1,75-2 zł/kg. ‘Gloster’, ‘jonagored’ i ‘logo’ można kupić za 1,2-1,6 zł/kg. Ceny ‘szampiona’ i ‘ligola’ oscylują między 1,3-1,6 zł/kg, zaś ‘goldena’ – 1,6-2,1 zł/kg. ‘Gala’ sprzedawana jest za 1,3-2 zł/kg, podczas gdy na koniec października otrzymać można było za nią 1,3-1,6 zł/kg.

W Sandomierzu jabłka odmian: ‘ligol’, ‘lobo’, ‘malinówka’, ‘paulared’ sprzedawane są za 1,2-1,5 zł/kg. Nieco więcej otrzymają sprzedający ‘delikatesa’ – 1,5-1,8 zł/kg. ‘Szampion’ kosztuje 1-1,5 zł/kg, zaś ‘piros’ – 1-1,3 zł/kg.

Wyższe poziomy cenowe utrzymują się na rynku hurtowym w Poznaniu. ‘Gala’, ‘golden’, ‘jonagored’, ‘ligol’, ‘lobo’ sprzedawane są za 1,3-2,3 zł/kg. ‘Szampiona’ można kupić a 1,3-2,4 zł/kg.

W Lublinie również jest nieco drożej niż na Broniszach czy w Sandomierzu. W tym miejscu ceny jabłek zaczynają się od 1,3 zł/kg i sięgają 2 zł/kg. Odpowiednio ‘golden’, ‘gloster’, ‘szampion’ i ‘ligol’ kosztują 1,8 zł/kg; ‘jonagold’ – 1,7-1,9 zł/kg a ‘lobo’ – 1,3-2 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej jabłka odmian ‘cortland’, ‘gala’, ‘gloster’, ‘golden’, ‘jonagold’, ‘jonagored’ i ‘ligol’ sprzedawane są za 1,6 zł/kg, zaś ‘lobo’ i ‘szampion’ – 1,8 zł/kg.

We Wrocławiu ceny jabłek niezmiennie wahają się między 1-2 zł/kg, zaś w Bydgoszczy – 1,2-2,8 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 6 – 9 listopada br. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM