Ceny jabłek na rynkach hurtowych oscylują między 1-3 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 29 sierpnia 2015 11:33

Ceny jabłek na rynkach hurtowych oscylują między 1-3 zł/kg Sprzedaż jabłek odmian letnich na rynkach hurtowych nabiera tępa/ fot. shutterstock

Sprzedaż jabłek odmian letnich na rynkach hurtowych nabiera tępa. W tym momencie dostępne są już owoce odmian ‘antonówka’, ‘celesta’, ‘delikates’, ‘paulared’, ‘piros’ oraz ‘papierówka’. Ile trzeba zapłacić za konkretne odmiany na różnych rynkach hurtowych?

Na Warszawskich Broniszach ‘antonówka’ i ‘piros’ sprzedawane są za 1,5-2 zł/kg. Nieco wyższy poziom cenowy utrzymuje ‘celesta’ – 1,86-2,2 zł/kg. Zarówno ‘delikates’ jak i ‘paulared’ cenione są na 1,33-1,66 zł/kg.

W Sandomierzu ‘delikates’ i ‘piros’ kosztują tyle samo – 1,5-1,8 zł/kg. W tym miejscu handel odbywa się tylko tymi dwoma odmianami jabłek.

Na rynku hurtowym zlokalizowanym w Poznaniu ‘papierówka’ i ‘paulared’ sprzedawane są za 1,87-3 zł/kg. ‘Piros’ ceniony jest na 2-3 zł/kg.

W Lublinie wysoki poziom cenowy utrzymuje ‘piros’, który sprzedawany jest za 1,3-2,3 zł/kg. Nieco mniej otrzymają handlujący jabłkami odmiany ‘paulared’ – 1,3-2,2 zł/kg, ‘delikates’ – 1,3-2 zł/kg oraz ‘antonówką’ – 1,4 zł/kg

Rynek hurtowy w Łodzi oferuje ‘antonówkę’ po 1-1,6 zł/kg. ‘Celesta’ i ‘delikates’ są nieco droższe i ich ceny wahają się między 1,3-2,3 zł/kg. Za jabłka odmiany ‘paulared’ producenci i dystrybutorzy otrzymują 1-2,3 zł/kg, zaś za ‘pirosa’ – 1,2-2,53 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej zarobią najwięcej sprzedający ‘pirosa’, który w tym miejscu kosztuje 2-2,3 zł/kg. ‘Antonówka’ tak samo jak ‘delikates’ sprzedawana jest za równe 2 zł/kg. Ceny ‘papierówki’ wahają się między 1-2 zł/kg, a jabłek odmiany ‘paulared’ – 1,6-2 zł/kg. ‘Celesta’ na tym rynku hurtowym sprzedawana jest za 1,3-2 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 25 – 26 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM