Ceny jabłek deserowych będą rosły do początku maja?

Autor: www.freshplaza.com / www.sadyogrody.pl 24 marca 2015 12:01

Ceny jabłek deserowych będą rosły do początku maja? fot. shutterstock.com

- Sytuacja na rynku jabłek w Polsce jest w tym sezonie wręcz niezwykła - ocenia na łamach serwisu freshplaza.com, Jan Nowakowski, właściciel firmy eksportowo-importowej Genesis Fresh.

Jak tłumaczy Nowakowski, od zeszłego miesiąca firma nie jest w stanie kupić wystarczająco dużo jabłek na pokrycie zapotrzebowania, jakie ma w tej chwili, głównie ze wschodnich, ale także z zachodnich rynków. Dużych dostaw jabłek wymagają także sieci supermarketów.

Zdaniem Jana Nowakowskiego, głównym problemem na polskim rynku jabłek jest to, że sadownicy odmawiają otwarcia chłodni, aby podtrzymać i podwyższać obecne ceny. A te zmieniają się w zastraszająco szybkim tempie.

Co ciekawe, popyt na jabłka Idared, które obejmują około 60 proc. polskiej produkcji, jest tak duży w tej chwili, że ich cena jest wyższa niż innych gatunków jabłek. Jednak nadal ceny są poniżej poziomu z ubiegłego sezonu.

Jeśli chodzi o perspektywy na najbliższe miesiące, właściciel Genesis Fresh uważa, że będą one rosły co najmniej do Wielkanocy, a prawdopodobnie do początku maja.

Czytaj więcej w serwisie freshplaza.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM