Ceny gruszek na rynkach hurtowych wahają się między 2-4 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 17 listopada 2015 16:07

Ceny gruszek na rynkach hurtowych wahają się między 2-4 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny gruszek biorąc pod uwagę rynki hurtowe na terenie całej Polski oscylują między 2-4 zł/kg/ fot. shutterstock

Gruszek na rynkach hurtowych nie brakuje. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny gruszek na terenie całej Polski oscylują między 2-4 zł/kg. Jednak jak twierdzą sprzedający jest mało chętnych do kupowania.

Na Warszawskich Broniszach ceny ‘konferencji’ nieco wzrosły w porównaniu z analizą sprzed trzech tygodniu. Teraz trzeba za nią zapłacić 2,3-3,5 zł/kg, zaś za ‘paten’ – 2-2,75 zł/kg. Pod koniec października obie odmiany kosztowały 2-2,75 zł/kg.

W Sandomierzu gruszki w dalszym ciągu sprzedawane są za 2-2,5 zł/kg. Podobna tendencja utrzymuje się w Poznaniu, gdzie ceny nie uległy ziemianie i wynoszą 2,5-4 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Lublinie można zauważyć tendencję wzrostową. ‘Lukasówka’ podrożała z 2,5-2,8 zł/kg na 2-3 zł/kg. ‘Konferencja’, którą pod koniec października można było kupić za 3 zł/kg, teraz sprzedawana jest za 2-4,1 zł/kg.

W Białymstoku gruszki kosztują 2-3,6 zł/kg. We Wrocławiu ceny nieco spadły z 2-4 zł/kg, na 2-3,5 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej wzrosty. ‘Konferencja’ kosztuje 2-3 zł/kg (było 2-2,5 zł/kg) tak jak ‘lukasówka’ (2 zł/kg). W Bydgoszczy w ciągu trzech tygodni ceny gruszek nie zmieniły się i trzeba za nie zapłacić 3-3,5 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 13 - 16 listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM