Ceny gruszek na rynkach hurtowych wahają się między 1,5-4,3 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 grudnia 2015 11:07

Ceny gruszek na rynkach hurtowych wahają się między 1,5-4,3 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl na terenie całej Polski ceny gruszek na rynkach hurtowych wahają się między 1,5-4,3 zł/kg/ fot. shutterstock

Sezon handlu gruszkami trwa. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl na terenie całej Polski ceny gruszek na rynkach hurtowych wahają się między 1,5-4,3 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach najdrożej sprzedawana jest ‘konferencja’- 2,5-3,2 zł/kg. Nieco mniej otrzymają sprzedający gruszki odmiany ‘paten’ – 2-2,75 zł/kg. W Sandomierzu poziomy cenowe oscylują między 2-2,5 zł/kg, zaś w Poznaniu ceny zaczynają się od 2,5 zł/kg i sięgają nawet 4 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Lublinie ‘ksenia’ sprzedawana jest za 3 zł/kg. Za ‘konferencję’ producenci i dystrybutorzy mogą otrzymać od 2 zł/kg do 4,3 zł/kg.

W Łodzi wszystkie dostępne odmiany sprzedawane są w jednej cenie. ‘Konferencja’, ‘lukasówka’ i ‘paten’ kosztują 2-3,5 zł/kg.

We Wrocławiu owoce sprzedawane są po 2-3,5 zł/kg. Rynek hurtowy w Bydgoszczy oferuje gruszki po 1,8-3,5 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej poziomy cenowe są nieco niższe. ‘Konferencja’ i ‘lukasówka’ są sprzedawane w tym miejscu za 1,5-2,5 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 1 - 3 grudnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM