Ceny czereśni nadal wysokie, choć spadają. Wahają się między 3-10 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 01 lipca 2015 11:37

Ceny czereśni nadal wysokie, choć spadają. Wahają się między 3-10 zł/kg fot. shutterstock

Cena czereśni na rynkach hurtowych, w związku z coraz większą podażą owoców, sukcesywnie spada, choć w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednak w niektórych przypadkach zaobserwowaliśmy niewielki wzrost cen. Według analizy www.sadyogrody.pl najdroższe czereśnie sprzedawane są na Warszawskich Broniszach – 5-10 zł/kg, zaś najtańsze w Bydgoszczy po 3-7,5 zł/kg oraz w Poznaniu – 4-7 zł/kg.

Warszawskie Bronisze w dalszym ciągu utrzymują wysokie ceny, zarówno obecnie, jak i w zeszłym tygodniu, był to rynek gdzie czereśnie były najdroższe. Ponadto, w porównaniu do analizy z zeszłego tygodnia owoce podrożały o około 1,5 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Bydgoszczy zaobserwowaliśmy spadek cen z 6-10 zł/kg. Tak samo w przypadku Poznańskiego rynku, gdzie tydzień temu owoce kosztowały 5-10 zł/kg.

W Sandomierzu również zauważyć można tendencję wzrostową, ponieważ cena maksymalna na dzień dzisiejszy jest wyższa o 2 zł. W tym miejscu czereśnie sprzedawane są za 5-8 zł/kg.

Lubelski rynek Elizówka oferuje owoce po 9-10 zł/kg. W Łodzi natomiast kupimy je już za 4-8 zł/kg (było 6-8 zł/kg). W ciągu tygodnia spory spadek cen zauważyliśmy na rynku hurtowym we Wrocławiu – z poziomu 4-12 zł/kg na 3-8 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej zmianie uległa tylko cena minimalna jaką można otrzymać za czereśnie. Ich wartość na dzień dzisiejszy cenione jest na 4-8 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 29 czerwca - 1 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM