Ceny czereśni na rynkach hurtowych wciąż wysokie, nawet do 12 zł/kg!

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 21 lipca 2015 14:11

Ceny czereśni na rynkach hurtowych wciąż wysokie, nawet do 12 zł/kg! Ceny czereśni na rynkach hurtowych są nadal wysokie i utrzymują stabilny poziom; fot. shutterstock

Ceny czereśni w dalszym ciągu są wysokie. Analizując ich poziom od połowy czerwca można zauważyć, że utrzymują się na stabilnym poziomie z niewielkimi wahaniami. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe sprzedawane są w Lublinie za 6-12 zł/kg, zaś najtańsze czereśnie można kupić w Łodzi po 2-8 zł/kg oraz w Poznaniu – 3,5-7 zł/kg.

W przypadku rynku hurtowego w Łodzi spadła tylko cena minimalna jaką można otrzymać za czereśnie. Niecałe półtora tygodnia temu za owoce trzeba było zapłacić 4-8 zł/kg. Podobną tendencję zauważyliśmy w Poznaniu, jednak w tym miejscu cena minimalna spadła o 0,50 zł/kg.

Podobny poziom cenowy w dalszym ciągu utrzymuje się na Warszawskich Broniszach – 3,8-9 zł/kg.

W Sandomierzu również uległa zmianie tylko cena najniższa za kilogram czereśni. W tym przypadku owoce kosztują 4-8 zł/kg, zaś półtora tygodnia temu było to 5-8 zł/kg.

Tendencję wzrostową zauważyć można na rynku hurtowym we Wrocławiu oraz Bydgoszczy. W tym pierwszym owoce kosztowały 3-9 zł/kg, zaś na dzień dzisiejszy cenione są na 4-12 zł/kg. W Bydgoszczy czereśnie kosztują 5-9 zł/kg. Na dzień 9 lipca cenione były na 3-7,5 zł/kg.

Giełda Kaliska oferuje owoce po 3-5,5 zł/kg przy zauważalnym spadku 2 zł na kilogramie. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 17 - 20 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM