Ceny czereśni na rynkach hurtowych powoli spadają. Wahają się między 3-9 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 09 lipca 2015 11:19

Ceny czereśni na rynkach hurtowych powoli spadają. Wahają się między 3-9 zł/kg fot. shutterstock

W związku z coraz większą podażą czereśni ich ceny spadają. Jednak jest to bardzo powolny spadek, a na wielu rynkach hurtowych ceny utrzymują się na takich samych poziomach w porównaniu do zeszłego tygodnia. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najmniej za czereśnie należy zapłacić na rynku hurtowym w Bydgoszczy za 3-7,5 zł/kg, zaś najwięcej zarobią sprzedający na Warszawskich Broniszach- 3,5-9 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Bydgoszczy, ceny od tygodnia nie zmieniły się. Na Warszawskich Broniszach zauważyliśmy spadek z poziomu 5-10 zł/kg, to jest o około 1,5 zł na kilogramie.

Zarówno w Poznaniu jak i w Łodzi ceny utrzymują się na stabilnym poziomie od tygodnia. Ich wartość jest ceniona w Poznaniu na 4-7 zł/kg, zaś w Łodzi na 4-8 zł/kg. We Wrocławiu owoce sprzedawane są za 3-9 zł/kg. W tym przypadku cena maksymalna wzrosła o 1 zł.

Giełda Kaliska oferuje owoce za 5-7 zł/kg, podczas gdy tydzień temu odnotowaliśmy ceny wahające się między 4-8 zł/kg. Na Sandomierskim rynku hurtowym sprzedający otrzymają 5-8 zł/kg, czyli tyle samo co w zeszłym tygodniu.  

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 3 - 7 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM