Ceny borówki na rynkach hurtowych wahają się między 10-17 zł/kg

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 12 sierpnia 2015 08:16

Ceny borówki na rynkach hurtowych wahają się między 10-17 zł/kg Borówki najdrożej są sprzedawane na rynku hurtowym w Bydgoszczy za 15-17 zł/kg/ fot. shutterstock.com

Ceny za owoce borówki amerykańskiej na rynkach hurtowych wahają się między 10-17 zł/kg w zależności od lokalizacji. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najdroższe borówki są sprzedawane na rynku hurtowym w Bydgoszczy za 15-17 zł/kg. Najniższe ceny za te jagody odnotowano w Rzeszowie oraz na Giełdzie Kaliskiej, gdzie utrzymują się one na takim samym poziomie 10 zł/kg.

Wysokie ceny borówki amerykańskiej onotowano również na rynku hurtowym w warszawskich Broniszach 12-16 zł/kg, oraz na giełdzie w Poznaniu, gdzie jagody te sprzedawane są po 10-16 zł/kg.

Najniższe ceny za borówki (10 zł/kg) producenci i dystrybutorzy otrzymują na rynku hurtowym w Rzeszowie i na Giełdzie Kaliskiej. W Łodzi borówka amerykańska sprzedawana jest po zbliżonych cenach do ubiegłego tygodnia (11-12 zł/kg). Minimalna cena jaką można uzyskać za te jagody kształtuje się na poziomie 10 zł/kg, zaś maksymalna to 12 zł/kg.

Na lubelskim rynku hurtowym Elizówka cena za owoce borówki ustabilizowała się i obecnie osiągnęła poziom 12 zł/kg. W ubiegłym tygodniu odnotowano dużą rozbieżność cenową bo owoce były dostępne od 10 do 18 zł/kg. Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 30 lipca- 11 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM