Ceny borówek w hurcie wahają się między 15-22 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 22 września 2015 15:07

Ceny borówek w hurcie wahają się między 15-22 zł/kg W końcówce sezonu borówki kosztują 15-22 zł/kg/ fot. shutterstock

Sezon borówkowy kończy się, co można zauważyć poprzez braki na rynkach hurtowych. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najdroższe borówki sprzedawane są w Warszawie i Poznaniu – 16-22 zł/kg, zaś najmniej zarobią sprzedający w Bydgoszczy – 15-17 zł/kg.

W przypadku rynku hurtowego zlokalizowanego w Warszawie, ceny za owoce spadły z poziomu 20-24 zł/kg. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku cen za borówkę w Poznaniu, które wzrosły  z 16-20 zł/kg. W Bydgoszczy ceny nie zmieniły się.

Zarówno w Lublinie jak i na Giełdzie Kaliskiej zauważyć można tendencję spadkową. W pierwszym przypadku ceny wynoszą 16 zł/kg i spadły z 18-20 zł/kg. Na Giełdzie Kaliskiej ponad tydzień temu za borówki trzeba było zapłacić 18-22 zł/kg, zaś na dzień dzisiejszy kupowane są za 20 zł/kg.

W Łodzi wartość borówek w ciągu tygodnia zwiększyła się. Ceny wzrosły z 14-18 zł/kg na 16-19 zł/kg.

Bez wątpienia tegoroczny sezon dla plantatorów borówki amerykańskiej nie był łatwy. Jak twierdzą eksperci, susza w dużej mierze dokuczyła plantatorom, jednak jak co roku ceny były wysokie, tylko jakość owoców poprzez braki wody była niższa od ubiegłorocznej. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 18– 22 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM