Ceny borówek w hurcie rosną w końcówce sezonu. Nawet 24 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 11 września 2015 14:19

Ceny borówek w hurcie rosną w końcówce sezonu. Nawet 24 zł/kg Tegoroczny sezon borówkowy dobiega końca/ fot. shutterstock

Tegoroczny sezon borówkowy dobiega końca. Był niełatwy, co miało związek z panującą suszą, która wpłynęła na ilość i jakość owoców. Jednak mniejsze zbiory windowały ceny, które w końcówce sezonu rosną. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najdroższe borówki sprzedawane są na warszawskich Broniszach po 20-24 zł/kg, zaś najtańsze w Bydgoszczy - za 15-17 zł/kg.

Ceny borówek niemalże na każdym z monitorowanych przez nas rynków poszybowały w górę. Tak też jest w przypadku Warszawskich Broniszy, w których cena wzrosła z 15-21 zł/kg. W Bydgoszczy ceny w ciągu tygodnia nie zmieniły się.

Na rynku hurtowym w Poznaniu ceny borówek oscylują między 16-20 zł/kg. Na tym rynku ich wartość wzrosła z 14-19 zł/kg. Rynek hurtowy w Lublinie również oferuje owoce droższe niż przed tygodniem. Trzeba za nie zapłacić 18-20 zł/kg, zaś tydzień temu sprzedawane były po 10-16 zł/kg.

W Łodzi ceny wzrosły o około 3 zł i wynoszą 14-18 zł za kilogram borówek. We Wrocławiu te same owoce sprzedawane są za 18-20 zł/kg, a cena wzrosła z 13-16 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej producenci sprzedają borówki za 18-22 zł/kg, podczas gdy tydzień temu kupić je można było za 20 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 9– 11 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM