Ceny borówek w hurcie rosną, sięgają nawet 28 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 08 października 2015 08:42

Ceny borówek w hurcie rosną, sięgają nawet 28 zł/kg Borówek na rynku krajowym jest coraz mniej. Tegoroczny sezon nie był łatwy z powodu panującej suszy, jednak wysokie ceny zrekompensowały producentom ewentualne straty/ fot. shutterstock

Borówek na rynku krajowym jest coraz mniej. Tegoroczny sezon nie był łatwy z powodu panującej suszy, jednak wysokie ceny zrekompensowały producentom ewentualne straty. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najtańsze borówki sprzedawane są na rynku hurtowym w Łodzi – 15-17 zł/kg, zaś najdroższe na Warszawskich Broniszach – 20-28 zł/kg.

W końcówce sezonu borówkowego zauważyć można tendencję wzrostową cen borówek. Na Warszawskich Broniszach ceny podniosły się w ciągu dwóch tygodni z poziomu 16-22 zł/kg. W przypadku rynku hurtowego w Łodzi nieznacznie spadły – z 16-19 zł/kg.

W Poznaniu borówki sprzedawane są za 16-26 zł/kg, podczas gdy dwa tygodnie temu trzeba było za nie zapłacić 16-22 zł/kg. W Lublinie również można zaobserwować tendencję wzrostową. W tym przypadku z 16 zł/kg na 20 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej 22 września borówki sprzedawane były po 16 zł/kg. Na dziś dzień trzeba za nie zapłacić 20-22 zł/kg. W Bydgoszczy ceny zaczynają się od 18 zł/kg i sięgają nawet 22 zł/kg. W tym przypadku ceny borówek wzrosły o 3-4 zł.  

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 5– 7 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM