Ceny borówek na rynkach hurtowych wciąż wysokie. Wahają się między 10-21 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 września 2015 11:41

Ceny borówek na rynkach hurtowych wciąż wysokie. Wahają się między 10-21 zł/kg Susza negatywnie wpłynęła na wielkość owoców borówki, jednak ceny – jak co roku – były wysokie/ fot. shutterstock

Sezon borówkowy powoli dobiega końca. Susza negatywnie wpłynęła na wielkość owoców, jednak ceny – jak co roku – były wysokie. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe owoce borówki sprzedawane są na Warszawskich Broniszach, gdzie ich cena dochodzi nawet do 21 zł/kg, zaś najtaniej można je kupić na rynku hurtowym w Lublinie, za 10 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach w porównaniu do analizy zeszłotygodniowej cena minimalna spadła o 3 zł, zaś maksymalna wzrosła o 1 zł. W przypadku rynku hurtowego zlokalizowanego w Lublinie ceny znacznie spadły, z poziomu 16-20 zł/kg.

Tendencję wzrostową zauważyć można w Poznaniu, gdzie owoce kosztują 14-19 zł/kg (było 12-18 zł/kg) oraz na Giełdzie Kaliskiej, gdzie owoce podrożały z 14-16 zł/kg na 20 zł/kg.

Mniej za borówkę trzeba zapłacić we Wrocławiu, gdzie ceny spadły z 18-19 zł/kg na 13-16 zł/kg. Ceny na stabilnym poziomie utrzymującym się od tygodnia odnotowaliśmy w Łodzi (12-15 zł/kg) oraz Bydgoszczy (15-17 zł/kg). 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 1– 3 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM