Ceny borówek na rynkach hurtowych dochodzą do 20 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 27 sierpnia 2015 09:39

Ceny borówek na rynkach hurtowych dochodzą do 20 zł/kg Ceny borówki amerykańskiej na rynkach hurtowych wahają się między 12-20 zł/kg w zależności od jakości i lokalizacji/ fot. shutterstock

Sezon borówkowy trwa. Choć nie był on łatwy z powodu panującej suszy to na rynkach hurtowych ceny utrzymywały stabilny poziom. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najdrożej borówka sprzedawana jest na Warszawskich Broniszach za 18-20 zł/kg, zaś najtaniej można ją kupić w Łodzi za 12-15 zł/kg.

Na rynku hurtowym Bronisze ceny w ciągu tygodnia nie uległy znacznej zmianie. Cena maksymalna utrzymuje ten sam poziom, zaś minimalna wzrosła o 2 zł. W przypadku rynku zlokalizowanego w Łodzi, ceny wzrosły z poziomu 9-14 zł/kg.

W Poznaniu producenci i dystrybutorzy otrzymują za kilogram borówki amerykańskiej 12-18 zł/kg. Niespełna tydzień temu wartość ta była niższa i wynosiła 12-16 zł/kg. W Lublinie owoce można kupić za 16-20 zł/kg, zaś we Wrocławiu trzeba za nie zapłacić 18-19 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej podczas analizy zeszłotygodniowej borówki kosztowały równe 14 zł/kg. Na dzień dzisiejszy ceny wahają się między 14-16 zł/kg. W Bydgoszczy ceny nie uległy zmianie i w dalszym ciągu ich wartość wynosi 15-17 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 24– 26 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM