Bułgaria: W ubiegłym roku zwiększono import świeżych warzyw i owoców

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 02 marca 2016 10:49

Bułgaria: W ubiegłym roku zwiększono import świeżych warzyw i owoców W przypadku warzyw odnotowano wzrost importu o 18 proc., a świeżych owoców – 6 proc./ fot. shutterstock.com

Bułgarskie Ministerstwo Rolnictwa odnotowano wzrost importu świeżych owoców i warzyw w okresie od stycznia do listopada ubiegłego roku – informuje serwis www.freshplaza.com

W ciągu jedenastu miesięcy na bułgarski rynek importowano 211 tys. ton warzyw i 240 tys. ton owoców. W przypadku warzyw odnotowano wzrost importu o 18 proc., a świeżych owoców – 6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W największych ilościach importowano warzywa, takie jak ziemniaki, pomidory i słodką paprykę. Jeśli chodzi o świeże owoce to na rynku dominowały banany i owoce cytrusowe, również nastąpił znaczny wzrost podaży melonów, jabłek i brzoskwiń (10-20 proc.).

W okresie od stycznia do listopada 2015 roku odnotowano spadek eksportu świeżych warzyw o 23 proc. do 18 tys. ton. Najbardziej znaczący spadek eksportu odnotowano w przypadku cebuli, kapusty i ziemniaków. Wielkość wywozu świeżych owoców wzrosła o 21 proc. do 39 tys. ton.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM