Brytyjskie ogórki padły ofiarą wojny cenowej między sieciami handlowymi

Autor: www.money.pl/www.sadyogrody.pl 12 listopada 2015 08:45

Brytyjskie ogórki padły ofiarą wojny cenowej między sieciami handlowymi Jak donosi "The Guardian", brytyjskie ogórki i uprawiający je rolnicy padli ofiarą cenowej wojny między największymi sieciami handlowymi/ fot. shutterstock

Jak donosi "The Guardian", brytyjskie ogórki i uprawiający je rolnicy padli ofiarą cenowej wojny między największymi sieciami handlowymi - podaje money.pl.

W Wielkiej Brytanii cena ogórków w handlu detalicznym spadła w ciągu ostatnich dwóch lat z 90 pensów do mniej niż 30 pensów za sztukę. Z danych Stowarzyszenia Producentów Ogórków wynika, że łączny areał upraw ogórka w Zjednoczonym Królestwie nie przekracza obecnie 100 ha.  To najniższy poziom od blisko stu lat.

Ogórki w Wielkiej Brytanii potaniały na skutek wojny cenowej czterech największych rodzimych sieci hipermarketów (Tesco, Sainsbury's, Morrisons i Asda) z niemieckimi dyskontami: Lidlem i Aldi. "Wielka czwórka" sprzedaje obecnie ogórki po 49 pensów za sztukę, Aldi po 39 pensów za sztukę, a Lidl - po 29 pensów za sztukę.

Czytaj więcej w serwisie money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM