Bronisze: Krajowe czereśnie później niż rok temu. Analiza cen owoców

Autor: www.sadyogrody.pl/ Bronisze 03 czerwca 2015 15:02

Bronisze: Krajowe czereśnie później niż rok temu. Analiza cen owoców fot. shutterstock.com

Pierwsze krajowe czereśnie (drobnoowocowe Rivan i Majówka) są później niż rok temu. Ceny od 3 do 4 zł za kilogram. Wielkoowocowe czereśnie odmiany Burlat (czerwone) powinny pojawić się dopiero za kilka dni - wynika z analizy cen na rynku hurtowym na Broniszach.

Na razie sprzedawcy na Broniszach oferują czereśnie importowane z Bałkanów, smakiem zbliżone do krajowej Cordii. Cena kilograma w ofercie hurtowej waha się od 8 do 10 zł (opakowania po 2 i 5 kilogramów).

Dostawy truskawek są raz większe raz mniejsze – wynika to m.in. z wahań pogodowych - mówią plantatorzy. Najpierw dość długo utrzymywały się chłody, a teraz jest sucho i owoce wolniej dojrzewają. Cena na Rynku w Broniszach od 3,50 do 4 zł za kilogram.

W dostawach owoców importowanych rozpoczął się sezon na morele i nektarynki pochodzące z Hiszpanii. W ofercie hurtowej ceny tych owoców wahają się od 8 do 10 zł za kg (morele), nektaryny od 5 do 7 zł za kg. Rosną dostawy arbuzów, sprowadzanych o tej porze z Włoch, Hiszpanii i Grecji.

Kończą się dostawy śródziemnomorskich cytrusów, a importerzy przenieśli się na południową półkulę i sprowadzają cytrusy z RPA, Chile i Argentyny - informuje rynek hurtowy w Broniszach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM