Bronisze: Korzystne ceny krajowych warzyw. Truskawki mocno potaniały

Autor: www.sadyogrody.pl/Bronisze 30 maja 2016 12:33

Bronisze: Korzystne ceny krajowych warzyw. Truskawki mocno potaniały Korzystne są także ceny większości krajowych warzyw, pochodzących z upraw pod osłonami. / fot. shutterstock

Ostatnie wolne dni spowodowały, że z niedzieli na poniedziałek dostawy truskawek na Rynku Hurtowym Bronisze, były bardzo duże, a co za tym idzie nastąpiła gwałtowna obniżka cen. Dziś w ofercie hurtowej na Rynku w Broniszach kilogram truskawek sprzedawany jest w cenie od 1,5 do 3,5 zł czyli od 3 do 7 zł za łubiankę.

Korzystne są także ceny większości krajowych warzyw, pochodzących z upraw pod osłonami. Pomidory tzw. zwykłe sprzedawane są w cenie od 12 do 16 zł za opakowanie 6 kg, malinowe od 20 zł do 30 zł za opakowanie. Droższe są pomidory żółte i miksy kolorów.

Krajowe młode ziemniaki w cenie 30 zł za worek 15 kg, czyli tylko 2 zł za kilogram. Są już krajowe brokuły, tańsze od importowanych, krajowe w cenie od 2,5 do 3,5 zł za sztukę, pakowane w skrzynki. O 50 groszy tańsze od brokułów są kalafiory. Jest już z także krajowa kalarepa. Nie brakuje w sprzedaży szczawiu i szpinaku, w ofercie hurtowej w Broniszach w cenie 4 zł za kilogram, pomału kończy się sezon na szparagi. Fasola szparagowa staniała do poziomu 10 zł za kilogram

Duże są dostawy czereśni z Węgier, cena kilograma to 18 zł , w ofercie hurtowej, w opakowaniu jest kilka kilogramów. Są już maliny krajowe (spod osłon), ceny jeszcze wysokie, bowiem za opakowanie 250 gr., w ofercie hurtowej, trzeba zapłacić od 8 do 12 zł , czyli od 32 zł do 48 zł za kilogram. W sprzedaży są dwie odmiany – o jaśniejszych owocach i ciemno-czerwonych.

Z importowanych owoców nowością w tym tygodniu sprowadzane z Francji morele. Wcześniej był import z Hiszpanii i Włoch. Cena hurtowa to 13 zł za kilogram.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA