Bronisze: Kończą się truskawki. W hurcie dostępne maliny, borówki i wiśnie

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 13 lipca 2015 11:14

Bronisze: Kończą się truskawki. W hurcie dostępne maliny, borówki i wiśnie fot. shutterstock

Kończą się truskawki z głównego zbioru. Na mniejsze dostawy owoców wpłynęła susza, która dotknęła większość plantacji. Nie ma to jednak odbicia w cenie, bowiem w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach truskawki sprzedawane są tak jak przed tygodniem, od 2-5 zł/kg w zależności od jakości owoców - informuje Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach.

Dostępne są już wszystkie odmiany czereśni – np. odmiany jasne - Poznańska i Vega oraz ciemne - Sylvia, Kordia i Regina. Najtańsze są czereśnie odmiany Poznańska od 4 do 5 zł za kilogram, pozostałe w cenie od 7 do 10 zł za kilogram.

W sprzedaży są już maliny i borówki amerykańskie pochodzące z upraw polowych. Ceny malin na Rynku Hurtowym w Broniszach wynoszą od 7-8 zł/kg. Borówka amerykańska pomimo rosnącej podaży odmian wczesnych, jest w cenie od 22-26 zł/kg.  Jak zwykle o tej porze rosną dostawy wiśni, których cena nie przekracza 5 zł za kilogram. Zdaniem specjalistów ceny tych owoców powinny spaść do poziomu z ubiegłego roku, czyli około 3 zł za kilogram.

Lipcowa susza spowodowała, że przez kilka dni nie było w sprzedaży jagód leśnych, a jak się pojawiły, to cena dochodziła do 20 zł za kilogram. Na dzień 9 lipca cena jagód spadła do poziomu 15-18 zł/kg.

Są już śliwki, ale importowane z Węgier - Cacańska Rana. Kupić już można także brzoskwinie i morele. Jak podkreślają znawcy, są one bardzie aromatyczne od tych sprowadzanych z Hiszpanii, ze względu na to, że zbierane są w późniejszej fazie dojrzałości, czyli dłużej przebywają na drzewach niż hiszpańskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM