Bronisze: Drożeją warzywa z ubiegłorocznych zbiorów

Autor: www.bronisze.com.pl/www.sadyogrody.pl 15 kwietnia 2015 11:04

Bronisze: Drożeją warzywa z ubiegłorocznych zbiorów fot. shutterstock

Krajowe ogórki pochodzące ze szklarni całkowicie wyparły z rynku te importowane. Ten rok może obfitować w pomidory malinowe, bowiem jak oceniają sprzedawcy i producenci, sporo jest nasadzeń tych warzyw - informuje Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach.

Pomidory zwykłe w ofercie Rynku Hurtowego Bronisze sprzedawane są w cenie od 5 do 8 zł za kilogram. Pomidory malinowe są nieznacznie droższe, bowiem kosztują od 7,5 do 9 zł za kilogram.

Ogórki w opakowaniach 5 kg sprzedawane są w cenie od 17,5 do 20 zł za woreczek. Analogicznie do roku poprzedniego cena ich jest niższa o 10 proc. czyli o około 25-50 gr mniej za kilogram. Szklarniowa sałata masłowa, jest dosyć droga jak na ta porę roku z powodu zimnej aury, jej cena wynosi od 35 do 40 zł za 12 sztuk.

Krajowe warzywa z ubiegłorocznych zbiorów systematycznie drożeją, ale jest to trend dobrze znany, przed rozpoczęciem nowego sezonu. Ceny krajowej marchwi wahają się od 2,20 do 2,50 zł za kilogram. To 2,5 razy drożej niż w ubiegłym roku. Ceny białej kapusty również poszybowały w górę, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2014 roku, cena jej jest 40 proc. wyższa i wynosi od 1,20 do 1,50 zł za kilogram.

Ceny jabłek i cebuli pomimo tendencji wzrostowej są produktami tańszymi niż rok temu. Cebula sprzedawana jest w cenie od 65 gr do 1 zł za kilogram – w tej sytuacji spadek cen w porównaniu z rokiem ubiegłym wynosi aż 70 proc.

Jabłka krajowe drożeją, jednak ceny owoców konsumpcyjnych są niższe niż rok temu. Ceny ich wahają się między 1,5-1,66 zł za większość odmian, natomiast Gala, Cortland, Alva sprzedawane są za około 2,33 zł za kilogram.

Ceny nowalijek idą w dół. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM