Bronisze: Drożeją borówki. Jabłka tańsze niż przed rokiem

Autor: www.sadyogrody.pl/Bronisze 21 września 2016 16:01

Bronisze: Drożeją borówki. Jabłka tańsze niż przed rokiem ceny jabłek konsumpcyjnych są 20-40 proc. niższe w porównaniu z cenami sprzed roku. / fot. shutterstock

Szacuje się, że zbierzemy ponad 4 miliony owoców z drzew czyli ponad 10 proc. więcej niż w 2015 roku. Taki wzrost spowodował, że ceny jabłek konsumpcyjnych są 20-40 proc. niższe w porównaniu z cenami sprzed roku. Za skrzynkę z 15 kilogramami tych owoców odbiorcy płacą od 15 od 25 zł. Jesienne maliny i truskawki są o 1/5 tańsze w porównaniu z wrześniem 2015 r. W ofercie hurtowej Rynku w Broniszach sprzedawane są w cenie od 7 do 12 zł za kilogram.

Już kolejny rok w ofercie handlowej pojawiają się wyprodukowane w Polsce smaczne i dekoracyjne mini kiwi. Wyhodowana przez naukowców z SGGW Aktinidia uprawiana jest już w ponad 30 gospodarstwach sadowniczych, głównie w rejonie grójecko-wareckim. Zbiór mini kiwi rozpoczyna się we wrześniu - informuje rynek hurtowy Bronisze.

Kończące się już borówki amerykańskie sukcesywnie drożeją. Obecnie cena kilogram dochodzi do 35 zł, w sprzedaży hurtowej. Nadal bardzo dużo jest śliwek, w cenach od 80 groszy za węgierki do 3,5 zł za mieszańce wielkoowocowe (opakowania po 20 kg).

Dużo jest żurawiny i aronii, doskonałej na przetwory oraz owoców polskiego pigwowca, świetnie nadającego się do uszlachetniania przetworów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM