Bronisze: Ceny pomidorów stabilne, niskie papryki i ziemniaków

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 13 lipca 2015 11:01

Bronisze: Ceny pomidorów stabilne, niskie papryki i ziemniaków fot. shutterstock

Ceny pomidorów póki co są stabilne. Odmiany czerwone kosztują od 8-14 zł za opakowanie 6 kg, odmiany malinowe kosztują 25-30 zł za 6 kg. Ogórki do kwaszenia, z upraw polowych są w cenach hurtowych od 1-1,5 zł/kg (opakowania od 5 do 10 kg.) Ceny ogórków szklarniowych są nieco bardziej zróżnicowane, tańsze są te z nasadzeń zimowych, droższe z nasadzeń wiosennych. Cena kilograma, w sprzedaży hurtowej, nie przekracza 2,50 zł - informuje Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach.

Bardzo tania, jak o tej porze roku jest krajowa, zielona papryka, cena kilogram to tylko 3 zł. W identycznej cenie są bakłażany. O połowę mniej niż papryka sprzedawane są cukinie, po 1,5 zł/kg.

Spore są wahania można zauważyć w cenach kalafiorów i kapusty. Ich ceny wahają się od 1-3 zł za sztukę, jednak wszystko zależy od podaży. Podczas upalnych dni ceny zmieniały się kilkakrotnie w ciągu doby. 

Ziemniaki cenione są poniżej 1 zł za kilogram (w ofercie hurtowej).  Odmiana Irga od 12-15 zł za 15 kilogramów. Odmiana Lord o żółtym miąższu kosztuje 10 zł za worek.

Pierwsze tegoroczne korzeniowe, obcinane ( nie w pęczkach) utrzymują dość wysoką cenę. Korzenie pietruszki są na rynku hurtowym w Broniszach po 5-6 zł za kilogram. Marchew 2-2,20 zł /kg, selery od 4-5 zł/kg, buraki już od 80 groszy.

Zdaniem ogrodników jeżeli nadal utrzyma się susza to zarówno ceny jak i podaż warzyw i owoców z upraw polowych, mogą się zmienić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM