Bronisze: ceny owoców i warzyw utrzymują się na stabilnym poziomiewww.sadyogrody.pl/Bronisze - 10 sierpnia 2018 13:50


Mijający tydzień na Rynku Hurtowym Bronisze nie przyniósł większych wahań cen. Ustabilizowały się ceny malin deserowych, w ofercie dwie odmiany typu jesiennego Polesie i Polka, upały spowodowały duże różnice w jakości oferowanych owoców.

Ceny śliwek są niskie, ponieważ wysoka jest podaż we wszystkich grupach drobno i wielkoowocowych - od 0,6-1,5 zł/kg. Odnotowuje się stopniowy spadek cen jabłek, gamę odmian poszerzyło Lobo – odmiana już typowo przechowalnicza, ceny uzależnione od kalibru od 1 do 1,66 zł/kg.

Popularne letnie gruszki odmiany Faworytko-Klapsa są w tym roku słabej jakości, a przez to ceny zróżnicowane od 2-4,5 zł/kg.

Wzrosły ceny borówki amerykańskiej do poziomu 17-20 zł/kg – plantatorzy tłumaczą to stratami pogodowymi z powodu upałów.

Utrzymuje się wysoki popyt na arbuzy - ceny wzrosły do 2,5 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Broniszach w dalszym ciągu tanio sprzedawane są warzywa spod osłon: papryka około 2 zł/kg, cukinia 1,5-2 zł/kg i bakłażan 2-3 zł/kg. Również bardzo tanie są pomidory z gruntu – 0,6-1 zł/kg.

Stabilne ceny utrzymują się w przypadku warzyw korzeniowych. Pietruszka wróciła do wyższego zakresu średnich cen z lat poprzednich, czyli 5-6 zł/kg. Powolny spadek cen odnotowuje się w marchwi 0,8-1,3 zł/kg i cebuli z łuską 0,8-1 zł/kg.

Za białą kapustę trzeba zapłacić 2,5-3,5 zł/szt, a za kalafiory 1,5-2,5 zł/szt.