Bio Planet: Większe przychody, spadek zyski w I kw. 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 13 maja 2016 15:44

Bio Planet: Większe przychody, spadek zyski w I kw. 2016 r. fot. Bio Planet

Spółka Bio Planet wypracowała w I kwartale 2016 r. zysk netto w wysokości 217 tys. zł, co oznacza około 72,4 proc. spadek w stosunku do wyniku I kwartału 2015 r. Sprzedaż w całym I kwartale 2016 r. wyniosła 28,9 mln zł, co stanowi 40 proc. wzrostu w stosunku do sprzedaży za I kwartał 2015 r., która wynosiła 20,7 mln zł.W I kwartale 2016 r. kurs euro utrzymywał się na wysokim poziomie, co zmusiło firmę do rozpoczęcia podwyżek dystrybuowanych towarów. Ceny około 75 proc. oferowanego przez Bio Planet asortymentu są powiązane z kursem euro. W I kwartale 2016 r. firma uruchomiła punkt przeładunkowy w Toruniu, z którego będą zaopatrywani klienci z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

- W ocenie spółki nowy punkt przeładunkowy umożliwi lepszą obsługę klientów z tego rejonu oraz umożliwił Spółce rozpoczęcie dostaw bezpośrednich do Słupska. Tym samym samochody z logo Bio Planet docierają już do wszystkich miast w Polsce, których liczba mieszkańców przekracza 70 tys. osób - informuje spółka w raporcie.

W ocenie spółki poczynione w ostatnich kwartałach inwestycje – z jednej strony w majątek trwały, z drugiej strony w kadry – umożliwią firmie szybką ekspansję w kolejnych latach, a dzięki niej zostanie przywrócona rentowność firmy na satysfakcjonującym dla Akcjonariuszy poziomie. Dodatkowo zakupy towarów i surowców w I kwartale 2016 r. kosztowały spółkę więcej o ok. 600 tys. zł ze względu na wzrost o ok. 5 proc. kursu walut w stosunku do złotego. Dostosowanie cen sprzedaży towarów do obecnych kursów walut zajmie spółce co najmniej kilka miesięcy.

W I kwartale 2016 r. spółka Bio Planet kontynuowała intensywne wprowadzanie nowych produktów do swojej oferty. Do największych sukcesów sprzedażowych można zaliczyć wprowadzenie do oferty soków tłoczonych z granatu i z rokitnika importowanych bezpośrednio z Armenii. W I kwartale 2016 r. zakończono prace modernizacyjne zakładu konfekcjonowania Bio Planet w Wilkowej Wsi, w wyniku których zwiększono moce produkcyjne firmy w zakresie konfekcjonowania surowców ekologicznych. 

Bio Planet konfekcjonuje i dystrybuuje na terenie całej Polski spożywcze produkty ekologiczne. Spółka prowadzi sprzedaż także na rynkach zagranicznych.

Dostarcza na rynek produkty ekologiczne pod własną marką Bio Planet. W 2013 roku sprzedała 2,5 mln opakowań żywności ekologicznej pod marką Bio Planet. Jednocześnie dystrybuuje produkty bio szeregu innych marek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM