Białoruś dostarczyła do Rosji więcej jabłek niż wyprodukowała

Autor: www.sputniknews.com/www.sadyogrody.pl 02 października 2016 12:25

Białoruś dostarczyła do Rosji więcej jabłek niż wyprodukowała Rosyjskie organy ścigania odnotowują bardzo dużą różnicę pomiędzy wolumenem importu produktów rolnych z sąsiednich krajów a oficjalnie zadeklarowanymi przez nie plonami / fot. shutterstock

Rosyjskie organy ścigania odnotowują bardzo dużą różnicę pomiędzy wolumenem importu produktów rolnych z sąsiednich krajów a oficjalnie zadeklarowanymi przez nie plonami – powiedział w środę na posiedzeniu kolegium Prokuratury Generalnej zastępca prokuratora generalnego Władimir Malinowski - informuje sputniknews.com.

Według Władimir Malinowskiego, import może kilkakrotnie przewyższać plony. Powód — fałszowanie przez dostawców dokumentów.

— Produkty, których nie można wwozić do Rosji z krajów sąsiednich, często są dostarczane na postawie sfałszowanych listów przewozowych i dokumentów fitosanitarnych, m.in. pod postacią białoruskiej produkcji. Na przykład, w 2015 roku do Rosji importowano 573 tys. ton białoruskich jabłek i grzybów, czyli pięciokrotnie więcej niż zebrano na Białorusi – powiedział Malinowski.

Więcej na sputniknews.com. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM