Bank BZ WBK: Polska w czołówce europejskich dostawców żywności do Chin?

Autor: www.sadyogrody.pl / pr 08 czerwca 2015 15:11

Według ekspertów Banku Zachodniego WBK ostatnie, bardzo dobre wyniki eksportu polskiej żywności do Chin to dopiero początek ekspansji naszych producentów na tym rynku, a Polska ma wszelkie predyspozycje, aby stać się jednym z głównych europejskich dostawców produktów spożywczych do Państwa Środka. Z tym przekonaniem 10 czerwca b.r. Bank organizuje dla przedstawicieli branży spożywczej własną misję handlową do Chin.

Misja handlowa będzie mieć formułę wirtualną. Po jednej stronie, w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, zgromadzą się przedstawiciele około 90 firm zainteresowanych zwiększeniem eksportu swoich produktów na rynek chiński. Po drugiej stronie pojawią się potencjalni importerzy oraz klika znaczących firm dystrybuujących produkty w Szanghaju, Pekinie i Guangdong.

Skierowanie eksportu na rynek Państwa Środka może pomóc zdywersyfikować kierunki zbytu tym firmom z sektora produkcji i przetwórstwa żywności, które mocno ucierpiały na ograniczeniu handlu z Rosją.

Eksperci Banku Zachodniego WBK są przekonani, że i po stronie popytu w Chinach, i po stronie podaży oferowanej przez naszych producentów żywności, jest cała lista czynników, za sprawą których nawiązane relacje powinny szybko zamienić się w realny biznes.

Czytaj także: Polskie jabłka coraz bliżej chińskiego rynku

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM