Appolonia realizuje pierwszą w historii wysyłkę jabłek do Chin

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 14 listopada 2016 11:00

- W czwartek (10.11) przygotowaliśmy pierwszą partię jabłek do Chin. Obecnie jest ona w trakcie wysyłki. To pierwsza w historii wysyłka polskiego jabłka na ten rynek. Chiny to bardzo perspektywiczny rynek mający jednak niezwykle wysokie wymagania - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia.

Jak mówi, Chiny nie zastąpią rynku rosyjskiego, gdyż wymaga innej jakości - bardzo wysokiej. - Jeśli będziemy w stanie ja zagwarantować to Chiny mogą wziąć nawet więcej niż Rosja. Jednak to my nie jesteśmy przygotowani do handlu z Chinami a nie Chiny z nami - przyznaje. 

- Brand Appolonia jest już rozpoznawany w kilku krajach azjatyckich i to samo chcemy zrobić w Chinach. Fakt, ze jesteśmy w tym pierwsi z pewnością jest dodatkowym atutem - podsumował prezes Appolonii. 

9 listopada 2016 r. Ambasada RP w Pekinie otrzymała z Generalnego Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny ChRL (AQSIQ) potwierdzenie, iż polskie świeże jabłka zostały dopuszczone do importu do Chin. Jednocześnie na stronie internetowej AQSIQ została opublikowana lista zatwierdzonych sadów oraz pakowalni, co jest równoznaczne z otwarciem chińskiego rynku dla polskich jabłek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM