Appolonia: Polscy sadownicy są w stanie spełnić chińskie wymagania

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 20 września 2016 11:25

Appolonia: Polscy sadownicy są w stanie spełnić chińskie wymagania Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia / fot. PTWP

Certyfikacja jest na poziomie sprawdzania poprawności miejsc produkcji. Czekamy również na wizytę chińskiej delegacji, która ma odwiedzić Polskę w połowie października i ostatecznie zatwierdzić poprawność polskiego systemu certyfikacji - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia.

- Większość osób z naszego zrzeszenia jest zainteresowana eksportem do Chin. Chiny są tematem bardzo poważnie traktowanym w naszych rozważaniach o przyszłości - dodaje. 

Zdaniem Michała Lachowicza, w przypadku zadowalających cen polscy sadownicy są w stanie spełnić wiele nawet najbardziej wyimaginowanych chiński wymagań. - Jak mawiają "Polak potrafi". Niestety największym wyzwaniem będzie utrzymanie najwyższych światowych standardów przy produkcji i pakowaniu. Są to wyzwania wymagające zmian strukturalnych, które w sadownictwie wymagają wielu lat i jeszcze więcej kapitału, o który w kryzysowych czasach niezwykle ciężko - przyznaje Lachowicz. 

Chińczyków w chwili obecnej jest więcej niż wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej. - Każda prowincja to jak duży kraj z Europy. Klientów jest wielu jednak niezwykle ciężko jest znaleźć właściwe zasady współpracy. Zawsze szukamy nowych kontaktów, jednak mówiąc o gronie odbiorców musimy wiedzieć, że jeszcze lata współpracy przed nami by ocenić jak właściwie działać na rynku chińskim: Jak? Gdzie? (W której części Chin) A także z kim? - podsumował prezes Appolonii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM