Appolonia ma już pierwsze kontrakty na dostawę jabłek do Chin

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 11 lutego 2016 16:34

Appolonia ma już pierwsze kontrakty na dostawę jabłek do Chin Polski i chiński rząd współpracują w celu przygotowania porozumienia między tymi krajami/ fot. shutterstock

Polski i chiński rząd współpracują w celu przygotowania porozumienia między tymi krajami. Konsorcjum Appolonia zaczęła poszukiwać kontaktów handlowych w Chinach już 3 lata temu. Przedstawiciele zrzeszenia mają nadzieję na otwarcie chińskiego rynku dla polskich jabłek już we wrześniu 2016 roku  - informuje freshplaza.com. 

Konsorcjum wyeksportowało już na początku grudnia pierwsze partie jabłek do Wietnamu. Jak mówi Przemysław Błądek, przedstawiciel Appolonii w tym samym czasie co wizytowała polskie sady chińska delegacja, była również wietnamska, która zaraz po wizycie otworzyła swój rynek na polskie jabłka.

Błądek mówi, że z niecierpliwością czekają na otwarcie rynku chińskiego, ponieważ Appolonia ma już pierwszy kontrakt na dostawę 82 ton jabłek z klientem z prowincji Syczuan.

Jak tłumaczy Błądek, Polska produkuje głównie dwukolorowe jabłka, które nie są pożądane na rynkach azjatyckich, jednak do zaakceptowania jest 60-70 proc. wybarwienia. Najlepszą odmianą na rynek chiński jest Gala, ponieważ ma odpowiednie wybarwienie i smak. Nadadzą się również Red Jonaprince i Jonagold Red.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM