Appolonia: Ceny jabłek na jesieni mogą kształtować się na poziomie 0,50 gr/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 08 września 2016 10:06

Appolonia: Ceny jabłek na jesieni mogą kształtować się na poziomie 0,50 gr/kg Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia / fot. PTWP

Rekordowe zbiory będą faktem. Z pewnością nie będzie łatwo sprzedać jabłka w zadowalających cenach. Duże zbiory to niskie ceny, zarówno jabłek przemysłowych, jak i deserowych – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes konsorcjum Appolonia, szef grupy LaSad.

- Niestety obawiam się, że ceny standardowych odmian jesienią z powodu niskiej ceny przemysłu mogą kształtować się na poziomie 0,50 groszy - dodaje. 

Jak mówi, w zeszłym sezonie cena z jesieni utrzymała się praktycznie do końca i to pomimo znacznej ilości komór chłodniczych wysypanych w całości na przemysł. - Teraz jabłek jest więcej, a nie zapowiada się by popyt na polskie owoce był znacznie wyższy niż rok temu – tłumaczy Lachowicz. 

Według niego, zapowiada się trudny i nietypowy rok. - Niestety jest wiele czynników, które wpływają na ceny i w tym roku są one bardzo różnorodne. Jak choćby gradobicia. Z jednej strony liczne grady spowodowały, że mniej jest jabłka deserowego, z drugiej będą powodem nadużyć jakościowych w wysyłkach i mogą zniechęcić odbiorców do produktu zwanego „polskie jabłko” – przyznaje.

- Wydaje się, że niełatwy sezon ocenimy dopiero za rok. Oby się ponownie nie okazało, że najlepiej zrobiły osoby, które sprzedały swoje zbiory jesienią lub przed nowym rokiem – podsumował prezes Appolonii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM