Związek Sadowników RP apeluje: Chrońmy pszczoły!!

Autor: www.sadyogrody.pl/ZSRP 17 czerwca 2015 12:15

Związek Sadowników RP apeluje: Chrońmy pszczoły!! www.shutterstock.com

W związku z trwającym sezonem stosowania środków ochrony roślin, Związek Sadowników RP przypomina o konieczności przestrzegania podstawowych zasad i obowiązków wynikających z ustawy o środkach ochrony roślin.

Środki ochrony roślin należy stosować tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na ochronę pszczół. W związku z tym należy eliminować zabiegi środkami toksycznymi dla pszczół na kwitnących roślinach, w uprawach z kwitnącymi chwastami oraz na roślinach pokrytych spadzią.

Zabiegi należy wykonywać po zakończeniu oblotu pszczół, najlepiej wieczorem, zgodnie z okresem prewencji określonym w etykiecie środka ochrony roślin. Zapylenie roślin przez pszczoły jest jednym z najważniejszych i najtańszych czynników plonotwórczych.

Wobec licznych zgłoszeń zatruć rodzin pszczelich na terenie powiatu grójeckiego Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa – Oddział Grójec prowadzi bieżące kontrole w gospodarstwach rolnych pod kątem zgodności wykonywanych zabiegów z ustawą o środkach ochrony roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM