Zetor wprowadza nowy model ciągników - Major HS

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 14 grudnia 2016 15:01

Zetor wprowadza nowy model ciągników - Major HS fot. materiały prasowe

Seria Zetor Major wzbogaca się o nowy model ciągników Major HS, który wykorzystuje czterocylindrowy silnik (produkcji Deutz) o pojemności skokowej 2,9 litra oraz mocy 76 KM.

Główną nowością jest skrzynia biegów o zakresie 24 biegów do przodu i 12 biegów do tyłu. Cztery stopnie skrzyni biegów zostały uzupełnione trzema grupami oraz dwustopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego (PowerShift).

Ciągnik został dodatkowo wyposażony w hydrauliczny rewers (PowerShuttle), który umożliwia zmianę kierunku jazdy nawet pod obciążeniem. Maksymalna prędkość nowego modelu jest o 10 km/h większa w porównaniu z modelem CL i wynosi 40 km/h. Minimalna prędkość wynosi natomiast 0,5 km/h. W zakresie roboczym od 4 do 12 km/h, Major HS oferuje sześć biegów.

Maszyna dysponuje również hydrauliką z regulacją mechaniczną, która charakteryzuje się siłą podnoszenia 33 kN (~3300 kg), a także płynną regulacją opuszczania, włącznie z funkcją zablokowania w pozycji transportowej.

Warto też zwrócić uwagę, że Major HS został wyposażony w przednie skrętne błotniki, co znacznie zmniejszyło promień skrętu do poziomu 3,9 m. Jest to zatem zwrotny ciągnik, który może znaleźć zastosowanie również w ciasnych przestrzeniach. Dodatkowa dla wydłużenia czasu pracy nowa maszyna posiada powiększony do 120 l zbiornik paliwa.

Produkcja nowych ciągników rozpocznie się już nowym roku, a w pierwszym kwartale 2017 r. maszyny zostaną dostarczone do pierwszych właścicieli. 

Więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM