Zetor prowadzi rozmowy z Rosją na temat dostaw i produkcji ciągników

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 19 maja 2017 09:55

Zetor prowadzi rozmowy z Rosją na temat dostaw i produkcji ciągników Czeskie ciągniki na rynek rosyjski będą montowane wspólnie z firmą KEMP, fot. firmowe

Czeski Zetor prowadzi rozmowy na temat współpracy z nowym partnerem w zakresie dostaw i produkcji swoich traktorów w Rosji. Jest to firma Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Obwodu Włodzimierskiego w Rosji, położonego na wschód od Moskwy - podaje Farmer.pl.

Przedmiotem rozmów są dostawy komponentów traktorów Zetor, a także montaż maszyn w zakładzie partnerskim. Aktualnie pierwsza przesyłka komponentów jest w drodze do Rosji. Firma planuje, że w ciągu tego roku trafi tam ponad 100 kompletów komponentów ciągników Zetor linii modelowej Forterra 135.

Finalny montaż maszyn będzie odbywał się dopiero w halach montażowych firmy KEMP. Gotowe maszyny następnie będą sprzedawane pod oznaczeniem ANT-Zetor F4135. Pierwsze traktory trafią do klientów jeszcze w tym roku. W przyszłości firma zakłada możliwość dostaw dalszych komponentów rosyjskiemu partnerowi; najprawdopodobniej będzie to dotyczyć silników i skrzyń biegów, które wraz z częściami firmy KEMP i lokalnych producentów będą podstawą dla maszyn miejscowej produkcji.

-W ostatniej dekadzie wyeksportowano do Rosji kilka sztuk traktorów Zetor, dlatego aktualne rozmowy z nowym rosyjskim partnerem postrzegamy jako historyczny kamień milowy dla marki Zetor. Wejście na rynek rosyjski traktujemy jako szansę na wzmocnienie pozycji marki w regionie, ze znacznym potencjałem wybudowania tutaj swojego miejsca na rynku – wyjaśnia Margaréta Víghová, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Zetor Tractors a.s.

Więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM