Zetor, New Holland i John Deere - liderami sprzedaży ciągników w lutym

$data.author.description Autor: Farmer.pl 12 marca 2015 15:51

Zetor, New Holland i John Deere - liderami sprzedaży ciągników w lutym fot. za Farmer.pl

Zetor wciąż nie zwalnia tempa i cały czas utrzymuje się na pozycji lidera sprzedaży ciągników. W lutym zarejestrowano 128 maszyn tego producenta. Drugi jest New Holland, trzecią pozycję zajmuje John Deere.

W lutym br. Zetor zarejestrował 128 nowych ciągników, czyli o jedną sztukę więcej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, wynik Zetora jest jednak o 15 proc. niższy - informuje Agencja Martin & Jacob.

Wiceliderem podobnie jak przed miesiącem został New Holland. Strata do pierwszego miejsca jest jednak niewielka i wynosi zaledwie 3 sztuki. Pomimo, że producent niebiesko-białych ciągników poprawił styczniowy wynik o 26 proc. to jednak do ubiegłorocznego rezultatu (171 rejestracji) sporo zabrakło.

Do prowadzących mocno zbliżył się John Deere, który w lutym zarejestrował 123 ciągniki, a więc o 43 proc. więcej niż w styczniu i 22 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami.

W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Deutz-Fahr i Kubota.

Liderem wśród regionów ponownie zostało województwo mazowieckie, w którym zarejestrowano 149 nowych ciągników rolniczych. W porównaniu z lutym 2014 r., mazowieckie odnotowało jednak znaczy spadek sprzedaży wynoszący 37 proc.

Wiceliderem pozostaje Wielkopolska. W tym miesiącu w woj. wielkopolskim zarejestrowano 122 sztuk nowych ciągników, a więc o 2 mniej niż przed dwunastoma miesiącami.

Dobry wynik - 68 sprzedanych ciągników - zanotowało województwo kujawsko-pomorskie, numer trzy w lutym. W porównaniu z poprzednim miesiącem sprzedaż w tym regionie wzrosła o 74 proc.

Czytaj więcej w serwisie Farmer.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM