Zatrzymano przemyt 660 litrów nielegalnych środków ochrony roślin

Autor: www.sadyogrody.pl/www.przemysl.scelna.gov.pl 17 października 2016 12:08

Zatrzymano przemyt 660 litrów nielegalnych środków ochrony roślin Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili przemyt 660 litrów ŚOR./ fot. Farmer.pl

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili przemyt 660 litrów środków ochrony roślin. Substancje przewożono w samochodzie ciężarowym typu chłodnia –poinformowała w oficjalnym komunikacie Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Funkcjonariusze Służby Celnej skierowali do prześwietlenia wjeżdżający „na pusto" do Polski samochód ciężarowy typu chłodnia. Podczas prześwietlenia samochodu urządzeniem RTG, funkcjonariusze celni stwierdzili, że w 2 zbiornikach pojazdu znajduje się ciecz niewiadomego pochodzenia. W zbiorniku agregatu chłodniczego znajdowało się 210 litrów gęstej cieczy o białym zabarwieniu, natomiast w jednym ze zbiorników na paliwo- 450 litrów.

Celnicy pobrali próbki obydwu cieczy i przekazali je do badań w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu, a te wykazały obecność środków ochrony roślin o mocnym działaniu interwencyjnym i zapobiegawczym, mających bardzo toksyczne działanie na organizmy wodne, mogących powodować niekorzystne zmiany w środowisku wodnym.

660 litrów cieczy zostało przepompowane we współpracy ze Strażą Pożarną i przetransportowane do wyspecjalizowanej firmy uprawnionej do przechowywania tego typu substancji. Dalsze postępowanie, do którego zatrzymany został także samochód, prowadzi Urząd Celny w Przemyślu. 

Od początku tego roku, tylko na przejściu granicznym w Korczowej, Służba Celna udaremniła nielegalne wprowadzenie do obrotu 910 litrów i 150 kg środków ochrony roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM