Zabezpiecz środki ochrony roślin przed mrozem

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 06 grudnia 2017 09:22

Zabezpiecz środki ochrony roślin przed mrozem Fot. za Farmer.pl

Mróz jest destrukcyjny dla jakości środków ochrony roślin. Pestycydy narażone w czasie magazynowania na działanie ujemnych temperatur mogą być fitotoksyczne dla roślin.

Przy niższych temperaturach może dochodzić do ich przemrożenia i w efekcie do zmian chemicznych, niekorzystnie wpływających na skuteczność preparatów. Przetrzymywanie preparatów w pomieszczeniach, w których narażone są działanie minusowych temperatur może powodować np. wytrącenie osadów, krystalizację substancji w nich zawartych.

Już teraz należy zabezpieczyć pestycydy w odpowiednim miejscu, w którym zimą nie wystąpią minusowe temperatury. Etykiety wskazują bowiem, że preparatów nie powinno przechowywać się w temperaturze poniżej 0 st. C. Takie zalecenia zwierają etykiety środków ochrony roślin, mają one w swojej treści informacje na temat warunków, w jakich należy przechowywać dany pestycyd.

Wybierając miejsce do przechowywania pamiętać trzeba, że pestycydy magazynuje się w szczelnie zamkniętych i oryginalnych opakowaniach, w określonym porządku, tj.: pogrupowane według przeznaczenia i toksyczności. Miejsce, w którym są składowane musi być oznakowane, zamykane na klucz, do którego dostęp mają osoby upoważnione. Pestycydów nie przechowuje się razem z żywnością i paszą dla zwierząt.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM