Zabezpiecz niewykorzystaną chemię przed mrozami

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 03 grudnia 2016 10:57

Zabezpiecz niewykorzystaną chemię przed mrozami Wszelką chemię powinno się chronić przed wilgocią. Dlatego warto przechowywane preparaty ustawiać np. na paletach/ fot. Anna Kobus

Niewykorzystane w ciągu minionego sezonu wegetacyjnego środki ochrony roślin czy nawozy, głównie te w postaci płynnej należy zabezpieczyć przed mrozami. Niskie temperatury mogą zadziałać destrukcyjne na przechowywane w warunkach gospodarstwa preparaty - czytamy w Farmerze.

Każdy środek chemiczny w swojej etykiecie stosowania powinien mieć wyznaczone warunki jego prawidłowego przechowywania. Każdy preparat powinien mieć określoną minimalną temperaturę, w której może być przechowywany, zazwyczaj granicą staje się temperatura poniżej 0 st. C.

Przeciętny rolnik, chemię wykorzystywaną w rolnictwie przechowuje w szafce lub skrzyni umiejscowionej najczęściej w garażu lub w piwnicy. Te pomieszczania nie zawsze mogą zapewnić tym środkom odpowiednich warunków przechowywania podczas zimy. Na czas silnych mrozów pestycydy należy przenieść do innego miejsca. Najlepsze było by ogrzewane pomieszczenie, z temperaturą nie spadającą poniżej 0 st. C bez bezpośredniego źródła ciepła (pestycydy bywają łatwopalne).

W myśl obowiązujących zasad cross compliance (Wymogi Wzajemnej Zgodności), nie może być to także pomieszczenie, w której znajduje się żywność lub pasza dla zwierząt.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM