Wyróżniono Firmy Przyjazne Edukacji Rolniczej

$data.author.description Autor: Farmer.pl 08 maja 2015 10:44

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych wyróżniła firmy, które w roku 2014 zaangażowały się w projekt mający na celu ułatwienie dostępu uczniom do nowoczesnych pomocy naukowych z przedmiotu mechanizacji rolnictwa - podał serwis farmer.pl.

Materiały przekazane Izbie przez firmy, umieszczone są na stronie Izby, gdzie po zalogowaniu mogą korzystać z nich nauczyciele. W ten sposób uczniowie na lekcjach z mechanizacji rolnictwa mogą zapoznawać się z rozwiązaniami, które wykorzystywane są w najnowocześniejszych maszynach rolniczych.

Udostępnianie materiałów to także doskonała okazja dla firm, aby w ten sposób dotrzeć do uczniów i przekazywać im wiedzę techniczną o swoich maszynach. Już za kilka lat uczniowie ci, będą mechanikami i serwisantami maszyn lub ich użytkownikami wykorzystując je we własnych gospodarstwach.

Za zaangażowanie w projekt w minionym roku decyzją Izby tytuł Firma Przyjazna Edukacji Rolniczej 2014 otrzymały: Agrotop Kaczmarek, John Deere Polska i SaMasz.

Jak informuje PIGMiUR, w dostarczonych przez firmy materiałach znajdują się wyłącznie materiały merytoryczne, m.in. plansze ze schematami działań maszyn czy filmy szkoleniowe. W bazie programu „Firma przyjazna edukacji rolniczej” zarejestrowało się już ponad 40 nauczycieli.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM