Wyróżniono Firmy Przyjazne Edukacji Rolniczej

$data.author.description Autor: Farmer.pl 08 maja 2015 10:44

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych wyróżniła firmy, które w roku 2014 zaangażowały się w projekt mający na celu ułatwienie dostępu uczniom do nowoczesnych pomocy naukowych z przedmiotu mechanizacji rolnictwa - podał serwis farmer.pl.

Materiały przekazane Izbie przez firmy, umieszczone są na stronie Izby, gdzie po zalogowaniu mogą korzystać z nich nauczyciele. W ten sposób uczniowie na lekcjach z mechanizacji rolnictwa mogą zapoznawać się z rozwiązaniami, które wykorzystywane są w najnowocześniejszych maszynach rolniczych.

Udostępnianie materiałów to także doskonała okazja dla firm, aby w ten sposób dotrzeć do uczniów i przekazywać im wiedzę techniczną o swoich maszynach. Już za kilka lat uczniowie ci, będą mechanikami i serwisantami maszyn lub ich użytkownikami wykorzystując je we własnych gospodarstwach.

Za zaangażowanie w projekt w minionym roku decyzją Izby tytuł Firma Przyjazna Edukacji Rolniczej 2014 otrzymały: Agrotop Kaczmarek, John Deere Polska i SaMasz.

Jak informuje PIGMiUR, w dostarczonych przez firmy materiałach znajdują się wyłącznie materiały merytoryczne, m.in. plansze ze schematami działań maszyn czy filmy szkoleniowe. W bazie programu „Firma przyjazna edukacji rolniczej” zarejestrowało się już ponad 40 nauczycieli.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI