Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku ciągników rolniczych

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 26 października 2016 10:17

Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku ciągników rolniczych Liczba rejestracji ciągników rolniczych we wrześniu tego roku była rekordowo wysoka/ fot. New Holland

Liczba rejestracji ciągników rolniczych we wrześniu tego roku była rekordowo wysoka. Zarejestrowano 1278 sztuk, a więc o 114 proc. więcej niż przed miesiącem - informuje Farmer.pl.

Jak informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy również w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wzrost jest duży, ponieważ liczba rejestracji wzrosła o 47 proc.

Niestety jest tu mały "haczyk"- w związku ze zmianą obowiązującej normy emisji spalin ponad połowa maszyn została zarejestrowana na regony. To typowy zabieg, który pozwala przedłużyć życie ciągników nie spełniających wchodzącej normy.

-W kolejnych miesiącach rejestrowane teraz maszyny wpadną do rejestru traktorów używanych, a rynek nowych traktorów powróci do poziomu 500-600 sztuk – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Jeśli chodzi o liczbę rejestracji to na najwyższym miejscu podium cały czas znajduje się firma New Holland, odnotowano bowiem rejestrację 237 ciągników tego producenta. W porównaniu do sierpnia tego roku jest to wzrost o 114 proc., a w ujęciu rocznym producent niebiesko-białych ciągników również odnotował wzrost - o 47 proc.

Więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM