WKG: Ursus nagrodzony tytułem Pracodawcy Polski Wschodniej

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 28 września 2015 13:19

WKG: Ursus nagrodzony tytułem Pracodawcy Polski Wschodniej Spółkę Ursus uhonorowano tytułem Pracodawcy Polski Wschodniej/ fot. Farmer.pl

24 września br. podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego spółkę Ursus uhonorowano tytułem Pracodawcy Polski Wschodniej - za znaczący wkład w rozwój gospodarczy wschodnich województw Polski poprzez tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy, innowacyjność oraz relacje z lokalnymi społecznościami.

Ursus ma dwa zakłady w Polsce wschodniej: Lublinie i Dobrym Mieście. Tytuł Pracodawcy Polski Wschodniej jest przyznawany po raz pierwszy w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcy m.in. miesięcznika Farmer i właściciela portalu Farmer.pl. Celem projektu jest wyłonienie grona dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju.

Wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki Ursus: Henryk Goryszewski, który był obecny na uroczystości, podkreślał wielowymiarowość działalności firmy.

- Ursus to legendarna polska marka z ponad 120-letnią tradycją mechanizacji polskiego rolnictwa. To marka z ogromnym potencjałem krajowym i międzynarodowym: z 1,5 mln wszystkich ciągników używanych dziś w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki Ursus. W Polsce zatrudniamy około 700 pracowników wyłącznie na umowę o pracę. W ostatnich dwóch latach zainwestowaliśmy w rozbudowę naszych zakładów, poszerzanie portfela produktów oraz działalność innowacyjną. Dziś Ursus to nowoczesna firma z największym w branży centrum badań i rozwoju Ursus w Lublinie, gdzie przy wykorzystaniu polskiej myśli technologicznej, współpracując z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, tworzymy polskie produkty.

Prezes spółki Karol Zarajczyk, komentując przyznanie nagrody powiedział:

- Nagroda Pracodawcy Polski Wschodniej potwierdza pozycję Ursusa jako czołowego polskiego pracodawcy i jest zachętą do dalszego rozwoju. Dziś Ursus to innowacyjna firma, która stale rozwija swoją ofertę, przyczyniając się do tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy oraz utrzymywania trwałych i partnerskich relacji z lokalnymi społecznościami.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM