Wiceprezes ZA Puławy: Szukamy inteligentnych nawozów (video)

Autor: wnp.pl 11 maja 2015 09:55

Wiceprezes ZA Puławy: Szukamy inteligentnych nawozów (video) Zenon Pokojski, wiceprezes wchodzących w skład Grupy Azoty, Zakładów Azotowych Puławy; fot. PTWP

- Szukamy nawozów, które często nazywa się nawozami inteligentnymi. To takie, które lepiej przyswajają elementy pokarmowe. To bardzo istotne, bo w różnych roślinach, nawozy mają różną przyswajalność – mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Zenon Pokojski, wiceprezes wchodzących w skład Grupy Azoty, Zakładów Azotowych Puławy.

Dynamika wzrostu zużycia nawozów azotowych w ciągu ostatnich 10 lat oscyluje w granicach 25 proc., więc wciąż jest duża. Zmienia się również struktura produkcji tych nawozów.

- Szukamy nawozów, które często nazywa się nawozami inteligentnymi. To takie, które lepiej przyswajają elementy pokarmowe. To bardzo istotne, bo w różnych roślinach, nawozy mają różną przyswajalność. Dlatego staramy się szukać takich form nawozowych, które będą inne dla przeróżnych roślin. To jest kierunek zmian Grupy Azoty – skomentował.

- Dodatkowo, trzeba też dostarczać wiedzę i dobre praktyki rolnicze. Chodzi o to, żeby nawozić rozumnie, nie dużo. Poziom 200 kg/h czy 300 kg/ha to sporo. Należy tyle nawozić, żeby plonowanie było optymalne – posumował Zenon Pokojski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM