Wicepremier i Marszałek Województwa złożyli wizytę w hali produkcyjnej Ursusa

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 03 sierpnia 2015 13:25

Wicepremier i Marszałek Województwa złożyli wizytę w hali produkcyjnej Ursusa Pod koniec lipca na terenie zakładu w Lublinie pojawili się wicepremier i minister gospodarki oraz marszałek województwa lubelskiego/ fot. Ursus.

Wicepremier i Minister Gospodarki, Janusz Piechociński oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski 29 lipca 2015 r. złożyli wizytę w zakładzie produkcyjnym URSUSA w Lublinie. Goście obejrzeli pełną gamę produktów URSUS oraz jako pierwsi mieli okazję odwiedzić nowo wyremontowaną halę produkcyjną. Minister Gospodarki docenił nowoczesność zakładów, innowacyjne produkty oraz potencjał rozwoju polskiego producenta maszyn rolniczych.

Obecnie spółka posiada trzy fabryki produkcyjne w Polsce: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i największy w Lublinie. Łącznie zatrudnienie znalazło w nich ponad 700 osób. W nowo wyremontowanej hali produkcyjnej w Lublinie znajduje się m.in. nowa lakiernia oraz wydziały cięcia i obróbki metali wyposażone w maszyny najnowszej generacji, a także transmisja VIGUS przeznaczona do montażu ciągników o mocy od 120 KM do 180 KM. W 2014 r. spółka przeznaczyła ok. 17 mln zł na opracowanie oferty produktowej i rozbudowę zaplecza produkcyjnego. W tym roku planuje przeznaczyć kolejne 24 mln zł na inwestycje.

Równoległe URSUS rozwija w Lublinie nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe, którego celem jest zwiększenie innowacyjności procesów produkcyjnych i wzrost konkurencyjności oferty spółki. Ośrodek badawczo-rozwojowy URSUS R&D rozpoczął działalność w 2010 r. i współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Radomsku. Jednym z pierwszych projektów URSUS R&D była budowa miejskiego autobusu elektrycznego dla Lublina.

Inwestycja w rozbudowę zaplecza produkcyjnego i naukowo-badawczego jest częścią realizacji strategii rozwoju firmy. Spółka planuje wykorzystać 120-letnią tradycję URSUS S.A. oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum motoryzacji czerpiąc z dorobku bogatej historii polskiej motoryzacji sięgającej czasów przedwojennych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM