Uzupełnienie potrzeb pokarmowych roślin o mikroelementy

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 30 listopada 2016 09:37

Uzupełnienie potrzeb pokarmowych roślin o mikroelementy Prezes firmy ADOB, Adam Nawrocki podczas konferencji „Farmera” pt. „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” .Fot. M.Oleksy

Najczęściej analiza gleby na zasobność gleby wykonywana jest pod kątem makroskładników. Prezes firmy ADOB, Adam Nawrocki podczas konferencji „Farmera” pt. „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” sugerował rozszerzenie chemicznej analizy gleby o mikroelementy - informuje Farmer.pl.

Badania gleby w makroskładniki uzupełnione o mikroskładniki daje pełen obraz zasobności gleby. Istotnym elementem w nawożeniu mikroelementami jest bilans składników wyniesionych wraz z plonem oraz ocena na podstawie testów glebowych. Takie kroki precyzyjnie określą potrzeby nawozowe roślin, w razie stwierdzonego deficytu można je pokryć przez nawozy nalistne.

Mikroelementy są słabo mobilne w roślinie w związku z tym objawy ich niedoboru w roślinie obserwowane są na młodych liści. W odróżnieniu od takich makroskładników jak Mg, N, P, K, które są ruchliwymi pierwiastkami i ich niedostatek zauważalny jest również w liściach starszych. Pokrycie potrzeb pokarmowych odnośnie mikroelementów, zwiększa szanse na uzyskanie wysokich plonów dobrej jakości.

Więcej na www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM